Hotel Norica 4 Stele Superior (2023)

intrebari si raspunsuri


Check-in?

Check-in-ul este la ora 14:00. Cu toate acestea, dacă camera rezervată pentru dvs. este deja liberă, puteți face check-in înainte de ora 14.00.

Verifică?

Vă rugăm să vă eliberați camera până la ora 11:00 în ziua plecării, dar puteți folosi zona noastră de wellness cu un „Late Check Out” suplimentar de 25 EUR.

Programul recepției?

Recepția noastră este deschisă de la 7:00 la 22:00 vara și de la 7:00 la 23:00 iarna.

Parcare pentru oaspeți la Hotel Norica?

Locurile de parcare pentru oaspeții noștri sunt situate în fața sau aproape de hotel și sunt evident incluse în preț, doar locurile de parcare subterane costă 10€ pe zi.

Câinii sunt bineveniți!

Suntem mulțumiți de fiecare „membru de familie” (taxă pe zi: € 20,- fără mâncare).

Vizitați Alpentherme Gastein?

Intrarea la Alpentherme Gastein este inclusă în preț. Puteți ajunge la Alpentherme cu ușurință și direct prin coridorul pentru halat.

Există un cod vestimentar pentru cină?

Dragi oaspeți ai Hotelului Norica Therme, vă rugăm să vă îmbrăcați corespunzător pentru cină. Nu este permis să luați cina cu haine sport, cămașă fără mâneci, trunchi de baie și șlapi!

Depozitarea echipamentului tău sportiv?

Vă puteți depozita în siguranță echipamentul de schi sau mountain bike în cutii care se încuie sau în pivnița de schi.

Servicii pentru toți schiorii și snowboarderii?

Vom fi bucuroși să vă emitem un bon de livrare pentru permisul dvs. de schi. Îl poți ridica de la stația de lift și achita doar la ieșire.

Transferul nostru de schi vă duce gratuit la următorul teleschi de două ori dimineața.

Accesibilitate

Hotelul nostru dispune de lift, unde există bariere, echipa noastră va fi bucuroasă să vă ajute.

bucataria noastra

Ne răsfățăm oaspeții cu un bufet bogat de mic dejun și un meniu cu 4 feluri la alegere și, alternativ, un bufet tematic de deserturi, salate și aperitive. De asemenea, oferim un meniu vegetarian în fiecare zi.

alergii

Daca suferiti de alergii, evident veti primi lenjerie de pat speciala sau bucataria noastra va tine cont de intoleranta dumneavoastra alimentara daca ne anuntati din timp.

Rezervați excursii?

Echipa de la recepție cunoaște cele mai frumoase destinații și este bucuroasă să se ocupe de rezervare. Material informativ este de asemenea disponibil.

Rezervați tratamente SPA?

Puteți rezerva programul de răsfăț ales direct în zona de spa sau la recepția hotelului.
De asemenea, vă puteți rezerva tratamentele Gasteiner Heilstollen direct la hotel (inclusiv transport).

Programul Celta Fitness?

Noua sală de sport a lui Celtic este deschisă zilnic între orele 7:00 și 20:00

Orele de deschidere pentru Celtic Spa și Celtic Vital?

Celtic Spa:
Piscina interioara si fitness: 7:00 am - 8:00 pm
Sauna: 3:00 p.m. - 7:00 p.m.

Celta Vital:
Orele de deschidere variază în funcție de sezon
Vă rugăm să întrebați la recepție.

În afara programului nostru de funcționare al recepției Spa & Vital, echipa noastră de la recepția hotelului va fi bucuroasă să vă ofere informații.

Temperaturile zonelor individuale?

Celtic Fin: 90°C
Celta Bio: 60°C
Familie Celtică: 50° C, Familie-Textilsauna
Talpă celtică: 45°C cu soluție de saramură 13%.
Celtic Spa: temperatura apei de 32°C cu jeturi de masaj

Câte zone de plajă sunt disponibile?

20 de șezlonguri la piscina interioară
6 camere de relaxare diferite
Sală de relaxare saună cu șezlonguri din lemn de înaltă calitate și șezlonguri pentru cupluri
Zona de plajă pentru familie, vizavi de sauna de familie

Celtic Vital - Terminați?

Vom fi bucuroși să răspundem solicitărilor dumneavoastră de rezervare, vă rugăm să vă rezervați tratamentele cât mai devreme posibil și să respectați orele convenite. Vă recomandăm să veniți cu 10 minute înainte de începerea tratamentului și să beți o ceașcă de ceai sau apă celtică revitalizată din sursa noastră de energie pentru a vă pune în stare.

Anulați o întâlnire la Celtic Vital?

Dacă nu puteți participa la programare, vă rugăm să anulați cu cel puțin 24 de ore înainte de tratament. Dorim să vă atragem atenția asupra faptului că vă vom percepe 100% din taxe dacă anulați cu mai puțin de 12 ore înainte de programarea convenită sau dacă nu vă prezentați. Multumesc pentru intelegere!

Programări de tratament întârziate?

În caz de întârzieri, din păcate nu este posibilă prelungirea tratamentului dincolo de programarea convenită. Dacă sosiți mai târziu decât ați rezervat, timpul de tratament va fi redus corespunzător.

Telefon mobil în zona de spa?

Din considerație față de ceilalți oaspeți, vă rugăm să vă opriți telefoanele mobile în timpul șederii dumneavoastră în întreaga zonă de wellness și spa. Celtic SPA & VITAL este de nefumători. Din considerație față de ceilalți oaspeți, vă rugăm să păstrați conversațiile calme și rezervate în toate zonele.

Cod vestimentar, igiena si intimitate?

Vă recomandăm să folosiți un halat de baie și papuci, pe care îi veți găsi în geanta de baie a camerei dvs. de hotel sau la recepția spa (pentru oaspeții spa de zi). Înainte de tratamentele și masajele pentru întregul corp, vă recomandăm să faceți un duș relaxant și fierbinte (și în zonele noastre de duș „Celtic SPA”). Terapeuții noștri sunt instruiți să o acopere corespunzător în timpul tratamentelor.

Zona de saună și zona de nudism?

Saunele și zona de relaxare de lângă saunele „Celtic SPA Sauna World” sunt zone goale. Dacă este necesar, folosiți prosoape de saună pentru a vă acoperi. În saune, precum și în baia turcească cu saramură și în cabina cu infraroșu, vă rugăm să le folosiți cu prosoape. Acces in zona de nudisti „Celtic SPA Sauna World” doar de la 16 ani. Sauna textilă de familie de la „Celtic SPA Family & Water World” (lângă piscina interioară) poate fi folosită de la vârsta de 2 ani când este însoțită de părinți. Vă rugăm să faceți duș înainte și după vizitarea saună a familiei.

Obiecte valoroase?

Cel mai bine este să depozitați toate obiectele de valoare în seiful camerei dvs. Suntem bucuroși să avem grijă de lucrurile dumneavoastră personale, dar nu ne asumăm nicio responsabilitate pentru obiectele de valoare.

Încărcați-vă bateriile la Hotel Norica din Bad Hofgastein

Ziua perfectă de vacanță începe cu un pahar de apă proaspătă Gastein și cu priveliștea peisajului magnific al Munților Gastein, deja scăldat în farurile soarelui. După aceea, bufetul gigantic de mic dejun vă pregătește pentru toate activitățile zilei. Și aici oferta este aproape nelimitată: trasee fantastice de mers pe jos și drumeții, plimbări montane, trasee de mountain bike și o varietate de sporturi te invită să te antrenezi în aerul limpede de cristal de munte. Indiferent cum preferați să vă petreceți ziua în Valea Gastein, veți găsi apa Gastein peste tot: ca un pârâu de munte de-a lungul traseului de drumeție, ca o priveliște impresionantă sub formă de cascade sau ca un potolitor ideal de sete.
Programul de răsfăț de la Celtic Spa al Hotelului Norica sau o vizită la Alpentherme este modalitatea perfectă de a încheia o zi minunată de vacanță – sau ideală ca program alternativ. Ulterior, bucătarul își răsfață oaspeții cu delicii culinare de cel mai înalt standard - de la rețete tradiționale Gastein până la cine de gală.

Delicii culinare la Hotel Norica

Am dori să vă răsfățăm la Hotel Norica cu o bucătărie excelentă la cel mai înalt nivel. Acest lucru este posibil datorită produselor regionale și internaționale excelente, precum și atenției la detalii în fiecare aspect.

Micul dejun bogat tip bufet, cu bucătărie deschisă, diverse preparate din ouă din care puteți alege și suc de portocale proaspăt stors, nu lasă nimic de dorit. Ca parte a regimului de demipensiune, vi se va oferi un meniu cu 4 feluri la alegere. Iar duminica este ziua micului dejun prin excelență aici la Hotel Norica. Începutul noii zile este și mai plăcut și confortabil: savurați slănina regională fină (tăiată în felii subțiri cu mașina tradițională de șuncă), pâine proaspătă de la țară, unt și brânză alpină de la fermierii locali și multe altele.

În plus, vă vom răsfăța cu cina de gală și bufet tematic care are loc o dată pe săptămână. Suntem deosebit de mândri de bufetul nostru de deserturi, care oferă oaspeților noștri gama de dulciuri austriece, de la frijii de caise la Kaiserschmarrn, dar și mousse de ciocolată, praline de casă și multe alte delicatese.
Un alt punct culminant culinar este bufetul nostru gourmet cu delicatese Gastein, cum ar fi friptura de porc cu găluște de pâine, pui cu miere, chiflă de carne și o bere de castane la aperitiv și, pentru a completa totul, un coniac de la camioneta cu rachiu și multe altele.
În plus, de patru ori pe săptămână există un bufet internațional de aperitive cu somon, fructe de mare, carne de vită friptă și multe altele - doar pentru gust!
Iarna vă puteți întări cu gustarea noastră de după-amiază cu cârnați, supă, paste și prăjitură - zilnic de la 15:00 la 16:30. Vara vă puteți bucura de un mic bufet de vitalitate la prânz. Dorim să subliniem că băuturile trebuie întotdeauna plătite separat.

Salão Azul, fostul Café Central, se prezintă cu o nouă splendoare. Aici puteți gusta produse de patiserie tradiționale austriece de la patiseria proprie într-o varietate care se schimbă zilnic și puteți alege din gama internațională de cafea și ceai.

În pivnița noastră le oferim oaspeților noștri vinuri fine din toată lumea. Lăsați experții noștri în vin să vă sfătuiască. Oferim o degustare de vinuri o dată pe săptămână.

Demipensiune de lux Norica te răsfață cu:

  • Bufet de mic dejun bogat - bogat în vitamine și aproape de natură cu produse regionale
  • gustare de după amiază
  • Meniu cu 4 feluri la alegere, alternând cu o cină de gală, bufet de aperitive, salate, deserturi și delicatese

Barul hotelului – deschis de la 15:00 la 1:00

Savurați un aperitiv înainte de masă sau după un cocktail la alegere lângă șemineu, participați la una dintre degustările noastre de vin sau țuică.

Celtic Spa – relaxează-te ca celții!

Celtic Spa este o oază de wellness de primă clasă, de ultimă generație, dedicată celților. Respiră spiritul istoriei și mitologiei celtice: calea arborelui vieții celtice vă așteaptă la intrare - și apoi vă adânciți și mai adânc în această lume: design exclusivist, materiale rafinate și un concept magic de lumină și culoare garantează o atmosferă. concept în stil celtic. Centrul exclusivist Celtic Spa, care a fost finalizat abia în 2014, nu vă lasă neîmplinit niciuna dintre dorințele dumneavoastră de sănătate în spațioasele sale 1.500 de metri pătrați. Celtic Vital te așteaptă și el: zona de tratament Celtic Spa impresionează prin aplicații eficiente - pentru sănătatea și frumusețea ta. Așa funcționează starea de bine!

Sauna Celta
În lumea noastră de saune, iubitorii de saune vor găsi tot ce își doresc: de la Celtic Fin (saună la 90°C), Celtic Bio (saună la 60°C), Celtic Sole (baie de aburi la 45°C cu 13% saramură) până la Celtic Infra (cabină cu infraroșu) până la camera de relaxare Celtic și o zonă de duș cu zdrobitor de gheață pentru a se răcori.

apă celtică
Piscina noastra este plina cu apa termala revitalizanta si are o temperatura de aproximativ 32° Celsius. Iar după duș, relaxează-te într-una dintre cele trei camere de relaxare – Celtic Silence, Celtic Dream și Celtic Senses. Sezlongurile moderne și șezlongul fermecător contribuie la o bunăstare absolută.

Familia Celtică
Întreaga familie este binevenită la Celtic Spa. Vă așteaptă o zonă separată de familie cu saună textilă. Acest lucru oferă, de asemenea, oaspeților care apreciază intimitatea posibilitatea de a vizita sauna. Dacă doriți să vă bucurați de relaxare netulburată, puteți rezerva și zona de familie ca „spa privat” pentru 30,00 EUR de persoană.

Tratamente pentru trup si suflet: CELTIC VITAL

La Celtic Vital vă puteți aștepta la tratamente eficiente inspirate de celți: evidențiere pentru liniile de tratament SIRONA VITAL și MEDUNA VITAL, în omagiu zeițelor celtice ale vindecării: tratamentele SIRONA (băi, comprese, masaje) au efect de armonizare, tratamentele MEDUNA cu hrana cu lapte si miere. Dar există și multe tratamente clasice în programul Celtic Vital, combinate cu o odihnă în camera de relaxare din pin paraș și o ceașcă de ceai CELTIC VITAL.
Oferim multe dintre tratamentele noastre alături de produsele noastre exclusive MARIAS© din plante medicinale organice. Lasă puterea naturii să te convingă.

În halat de baie pentru băile termale!
Un lux special pentru toți oaspeții hotelului este conexiunea directă la Alpentherme Gastein. Poți merge direct de la hotel la băile termale, în halat de baie, prin coridorul subteran, încălzit – indiferent de anotimp sau vreme.

Palatul Noric

În primăvara anului 2017, familia Czerny a decis să extindă Thermenhotel Norica 4****. Hotelul Moser, care este chiar alături, a fost ideal pentru asta. O casă tradițională bogată în istorie, unde chiar și Franz Grillparzer a fost oaspete. Norica Palais strălucește acum cu o nouă splendoare ca casă de vacanță și wellness! Încoronarea este suita exclusivistă Sky de 75 m² de la ultimul etaj. Aici vă puteți bucura chiar și de priveliștea incredibilă a Munților Gastein din patul dumneavoastră. Culorile subtile, materialele fine și o notă de istorie conferă apartamentelor propriul stil. Un punct culminant care promite vise ca sub cerul înstelat sunt tăbliile cu cristale Swarovski, care strălucesc frumos și în lumina soarelui! Cele două hoteluri sunt conectate printr-un pod de sticlă încălzit. Așa că puteți observa agitația străzii de sus. Datorită legăturii dintre cele două case, puteți folosi cu ușurință coridorul de halat către Alpentherme și vă puteți relaxa minunat acolo. Bucurați-vă de vacanța de vis în Valea Gastein.

intrebari si raspunsuri


Check-in?

Check-in-ul este la ora 14:00. Cu toate acestea, dacă camera rezervată pentru dvs. este deja liberă, puteți face check-in înainte de ora 14.00.

Verifică?

Vă rugăm să vă eliberați camera până la ora 11:00 în ziua plecării, dar puteți folosi zona noastră de wellness cu un „Late Check Out” suplimentar de 25 EUR.

Programul recepției?

Recepția noastră este deschisă de la 7:00 la 22:00 vara și de la 7:00 la 23:00 iarna.

Parcare pentru oaspeți la Hotel Norica?

Locurile de parcare pentru oaspeții noștri sunt situate în fața sau aproape de hotel și sunt evident incluse în preț, doar locurile de parcare subterane costă 10€ pe zi.

Câinii sunt bineveniți!

Suntem mulțumiți de fiecare „membru de familie” (taxă pe zi: € 20,- fără mâncare).

Vizitați Alpentherme Gastein?

Intrarea la Alpentherme Gastein este inclusă în preț. Puteți ajunge la Alpentherme cu ușurință și direct prin coridorul pentru halat.

Depozitarea echipamentului tău sportiv?

Vă puteți depozita în siguranță echipamentul de schi sau mountain bike în cutii care se încuie sau în pivnița de schi.

Servicii pentru toți schiorii și snowboarderii?

Vom fi bucuroși să vă emitem un bon de livrare pentru permisul dvs. de schi. Îl poți ridica de la stația de lift și achita doar la ieșire.

Transferul nostru de schi vă duce gratuit la următorul teleschi de două ori dimineața.

Accesibilitate

Hotelul nostru dispune de lift, unde există bariere, echipa noastră va fi bucuroasă să vă ajute.

bucataria noastra

Ne răsfățăm oaspeții cu un bufet bogat de mic dejun și un meniu cu 4 feluri la alegere și, alternativ, un bufet tematic de deserturi, salate și aperitive. De asemenea, oferim un meniu vegetarian în fiecare zi.

alergii

Daca suferiti de alergii, evident veti primi lenjerie de pat speciala sau bucataria noastra va tine cont de intoleranta dumneavoastra alimentara daca ne anuntati din timp.

Rezervați excursii?

Echipa de la recepție cunoaște cele mai frumoase destinații și este bucuroasă să se ocupe de rezervare. Material informativ este de asemenea disponibil.

Rezervați tratamente SPA?

Puteți rezerva programul de răsfăț ales direct în zona de spa sau la recepția hotelului.
De asemenea, vă puteți rezerva tratamentele Gasteiner Heilstollen direct la hotel (inclusiv transport).

Programul Celta Fitness?

Noua sală de sport a lui Celtic este deschisă zilnic între orele 7:00 și 20:00

Orele de deschidere pentru Celtic Spa și Celtic Vital?

Celtic Spa:
Piscina interioara si fitness: 7:00 am - 8:00 pm
Sauna: 3:00 p.m. - 7:00 p.m.

Celta Vital:
Orele de deschidere variază în funcție de sezon
Vă rugăm să întrebați la recepție.

În afara programului nostru de funcționare al recepției Spa & Vital, echipa noastră de la recepția hotelului va fi bucuroasă să vă ofere informații.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Edwin Metz

Last Updated: 20/08/2023

Views: 5794

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edwin Metz

Birthday: 1997-04-16

Address: 51593 Leanne Light, Kuphalmouth, DE 50012-5183

Phone: +639107620957

Job: Corporate Banking Technician

Hobby: Reading, scrapbook, role-playing games, Fishing, Fishing, Scuba diving, Beekeeping

Introduction: My name is Edwin Metz, I am a fair, energetic, helpful, brave, outstanding, nice, helpful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.